Bir İlimiz Cam Filmi Yürürlüğüne Uymayacak

0
64
cam-filmi

Araçlarda cam filmi yasağı Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifiyle “halkı mağdur etmeyecek” şekilde değiştirilmek üzere durduruldu. Yeni yönetmeliğin belirlenmesi için çalışmalar devam ederken Rize’den yasağın uygulama biçiymiyle alakalı bir çıkış geldi.

“ÇIKARILAN YÖNETMELİĞE UYMAYACAĞIZ”
Rize Şehir Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, kendisini ziyaret eden gazeteciler ile bir araya geldiği toplantıda, cam filmi ile ilgili Reisicumhur izah yapmadan önce kendisinin Rize’de okul servisleri hariç cam filmine yönelik bir uygulama yapmayı düşünmediklerini söylediğini anımsattı.

Şehir Emniyet Müdürü, “Çıkarılan yönetmenliğe uymayacağız.” diyerek noktayı koydu.

Altuğ Verdi bunun nedenini ise şöyle izah etti:

“YASAK TERÖR BÖLGELERİ VE BATI’DAKİ SERVİSLERİ KONTROL ETMEK İÇİN GETİRİLDİ”
“Bunun nedeni cam filmi yasağının çıkış nedeni terör bölgelerinde araçların içinin görünmemesi ve araçlara genelde variller içerisinde bombaların bu şekilde yüklenmesidir. Batı şehirlerinde ise okul servislerinin yaşanan üzücü vaziyetlerin neticeninde ortaya çıkmasıdır.

“BUNUN BİR YERDEN DÖNECEĞİ BELLİYDİ”
Ancak ipin ucu kaçtığı için bunu bütün araçlara uyguladılar. Bunun bir yerden döneceği belliydi. Bizde bu yüzden genel cam filmi uygulaması yapmak yerine, cam filmi olan araçları ikaz etme yoluna gittik. Reisicumhurumuzun yaptığı açıklama ile yanlıştan erken dönüldü.

“SERVİSLERE BAĞIŞLAMA YOK”
Çocukların servis içerde ne vaziyette olduklarını görmemiz gerekli. Allah muhafaza istismardan, araç içinde unutulmaya kadar kötü vaziyetlerle karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu yüzden servislere yasak uygulanacak.”

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin