2018 de Resmi Tatile Doyacağız

0
47
2018-yilinda-kac-gun-tatil

2018 seneninde haftasonları ve resmi tatillerle beraber toplam 116 gün müsaade yapılacak. Yurttaşlar sene 3’te 1’ini izinli olarak geçirecek. 

2017 seneyin resmi tatilleri 29 Ekim ile birlikte bitirdi.

29 Ekim, pazar gününe gelmesi sebebiyle çalışan kesim için bir tatil avantajı oluşturmadı ancak öncesinde 30 Ağustos ile birleşen Kurban Bayramı tatili, 11 gün ile şimdiye kadar yapılan tatiller arasında en uzunların biri oldu. Peki 2018 seneninde da aynı şekilde uzun tatil var mı ve çalışanlar kaç gün tatil yapacak? 2018 seneninde haftasonları ve resmi tatillerle beraber toplam 116 gün destur gözüküyor. İşte aralarında 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin de olası olduğu tüm tatil günleri…

YILBAŞI TATİLİ

Sene son günü olan 31 Aralık, Pazar gününe eşit geliyor. Dolayısıyla 1 Ocak Pazartesi günü resmi tatil. 30 Aralık Cumartesi ile beraber düşünüldüğünde çalışanlar için üç günlük bir tatil fırsatı doğuyor.

23 NİSAN

Yılbaşı tatilinden sonraki ilk resmi tatil 23 Nisan’da. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Pazartesi gününe eşit geliyor. Dolayısıyla aynı yılbaşı tatilinde olduğu gibi yeniden hafta sonu ile birleştirilebilecek 3 günlük bir tatil mevzubahis.

1 MAYIS

23 Nisan’dan 8 gün sonra 1 Mayıs tatili var. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Salı gününe genk geliyor. Aradaki Pazartesi günü destur alabilecekler için bu sefer 4 günlük bir tatil fırsatı doğuyor.

19 MAYIS

Haftasonuna gelen ilk resmi tatil 19 Mayıs’ta. Cumartesi gününe eşit geldiği için çalışanlar için ekstra bir tatil fırsatı oluşturmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI

19 Mayıs’tan sonra bu sefer sırada Ramazan Bayramı var. Ancak Ramazan Tatili’nde uzun bir tatil gözükmüyor. Arefe günü 14 Haziran Perşembe gününe eşit geliyor. Dolayısıyla resmi tatil günleri perşembe öğleden sonra ile beraber Cuma, Cumartesi ve Pazar. Çalışanlar, zati iki günü haftasonu olan 3.5 günlük bir tatille kanaat etmek zorunda.

15 TEMMUZ

19 Mayıs gibi 15 Temmuz tatili de hafta sonuna eşit geliyor. 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Pazar günü.

KURBAN BAYRAMI

2017 senenindeki Kurban Bayramı 30 Ağustos ile birleştiği için 11 gün tatil yapma bahtı bulan çalışan kesim, 2018’de de Kurban Bayramı’nda uzun bir tatil yapma bahtına sahip olabilecek. Kurban Bayramı’nın arefesi 20 Ağustos Pazartesi gününe eşit geliyor. Takip eden Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma ise resmi tatil. Dolayısıyla bu yıl Kurban Bayramı’nda yeniden 9 günlük bir tatil gözüküyor.

30 AĞUSTOS

30 Ağustos Zafer Bayramı 2018 seneninde Perşembe gününe eşit geliyor. Sonraki Cuma gününü tatil olarak kullanabilecekler için yaz nihayetinde 4 günlük bir destur gözüküyor.

29 EKİM

2017 seneninde Pazar gününe eşit gelen 29 Ekim tatili bu sefer Pazartesi günü. Dolayısıyla yeniden 3 günlük bir tatil var.

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin