Kudüs’ü Kaybedersek Mekke ve Medine’yide Kaybederiz

0
133
erdogan-kudus-giderse-istanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan Lütfi Kırdar Kurultay ve Sergi Sarayı’nda tertip eden “Necip Fazıl Ödülleri 2017” merasiminde, “Kudüs giderse Medine’yi savunamayız. Medine giderse Mekke’yi savunamayız. Mekke giderse Kabe’yi de kaybederiz.” diye konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Kurultay ve Sergi Sarayı’nda “Necip Fazıl Ödülleri 2017” ödül merasiminde konuşma yaptı.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Biz dik durmayı Necip Fazıl Kısakürek’ten öğrendik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “15 senedir büyük Türkiye’yi, kuvvetli Türkiye’yi, kendisiyle beraber tüm arkadaşlarının, soydaşlarının, dindaşlarının, mazlumların ve mağdurların umut kapısı , güven kaynağı bir ülkeyi inşa faktörün çabası içindeyiz.”

Türk milleti olarak daha dünyaya son sözümüzü söylemedik.

Milyarlarca Müslüman olarak da son sözümüz daha ağzımızdan çıkmadı. Herşeyin vakiti olduğu gibi bu büyük itilafın da vakiti var.

Allahın izniyle en kısa müddette haksızlıkları elle düzelteceğimiz günleri de göreceğiz. Bunun ilk adımlarını Suriye’de atmaya başladık.

Tüm Müslümanların geleceğini yakından ilgilendiren oyunu biz bozduk. Şimdi de Kudüs üzerinden saldırı başladı. İlk adımları çarşamba günü attık.

Şunu biliyoruz; Kudüs giderse Medine’yi savunamayız, Medine giderse Mekke’yi savunamayız, Mekke giderse Kabe’yi kaybederiz. Medine giderse Kabe gider demektir. Kudüs giderse İstanbul, İslamabad, Şam gider demektir. Kudüs hepimizin itibarı namusu varlık gayesi demektir. Bu bozuk düzen gün geliyor hakları elinden alınan Filistinli olarak karşımıza çıkıyor. Gün geliyor bataklıklarda son soluğunu veren arakanlılar olarak geliyor. Arakan için orada cumhurbaşkanları, başkanlar birlikte bizzat toplantı yaptık. Duyarsız kalamayız. Attığımız adımların neticeisini alıyoruz.

Bizler ulus, ümmet ve insanlık olarak tepemize inen gök kubbeyi daha fazla görmezden gelemeyiz. Düzen bozuk fakat bizim buna rıza gösterme zorunluluğumuz yok. Buna karşı mücadele edeceğiz.

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin