Taksim de Yılbaşı Kutlamaları İçin Karar

0
72
Taksimde-yilbasi-kutlamasi-yapilacak-mi---Emniyet-kararini-acikladi

İstanbul’daki yılbaşı kutlamalarının merkezi haline gelen Taksim’de bu sene etkinlik yapılıp yapılmayacağı suali cevap buldu. İstanbul Valiliği, Taksim alanında yılbaşı kutlamalarına müsaade etmeyecek.

Yılbaşı gecesine hazırlanan İstanbul’da, eğlencelerin merkezi haline gelen Taksim’de bu yıl kutlamalara müsaade edilmeyecek. Konuyla alakalı izah yapan Beyoğlu Kaza Emniyet Müdürü İsmail Kılıç, “Halkın huzurlu bir yeni yıl geçirmesi için Taksim’de kutlama yapılmayacak.” diye konuştu.

Beyoğlu Emniyet Müdürü İsmail Kılıç, Beyoğlu’nda yılbaşı önlemlerinin üst düzeyde olacağını belirterek, “Halkın huzurlu bir yeni yıl geçirmesi için kutlama yapılmayacak. Toplanmalara müsaade edilmeyecek. İstiklal Caddesi ile Taksim Alanı’na girişlerde Karaköy, Cihangir ve Talimhane ile Tarlabaşı’ndan girişlerde tedbirler alınacak.” dedi.

HUZUR TOPLANTISI YAPILDI

Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü’nce, Taksim’deki bir otelde tertip eden “Huzur Toplantısı”nda, kazanın güvenliğinin sağlanması için alınan tedbirler ele alındı, yurttaşlar güvenlik ile ilgili bilgilendirildi. Toplantıya, çok sayıda emniyet personeli, muhtarlar ve yurttaşlar katıldı.

“BU YIL TAKSİM’DE KUTLAMA YAPILMAYACAK”

Kılıç, yeni yılın yaklaşmasıyla önlemlerinin iki katına çıkarıldığını, bu sene diğer senelere oranla daha üst düzeyde önlemler alındığını belirterek, şunları kaydetti:

“Yılbaşı önlemleri üst düzeyde olacak. Geçtiğimiz sene Reina saldırganının önce Taksim’de görüntü çekip daha sonra önlemleri görünce başka yere yönlenmesi hasebiyle önlemleri iki katına çıkaracağız. Halkın huzurlu bir yeni sene geçirmesi için kutlama yapılmayacak. Toplanmalara müsaade edilmeyecek. İstiklal Caddesi ile Taksim Alanı’na girişlerde Karaköy, Cihangir ve Talimhane ile Tarlabaşı’ndan girişlerde tedbirler alınacak. İlerleyen dönemlerde projelerimiz mevcut. Bunları yurttaşlarımıza iletip uygulamaya çalışacağız.”

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin