İstanbul da Kar Yağışı Başladı

0
87
istanbul kar yağışı başladı

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yüksek kesimlerde kar ve karla karışık yağmur tesirli oluyor. İDO ve BUDO, Marmara Denizi’ndeki bir hayli seferi iptal etti.

Bolu Dağı’nda yoğun yağış sebebiyle erişim zorlukla sağlanıyor, TIR’ların D-100 karayolundan geçişine müsaade edilmiyor. Çanakkale’de kar yağışı nedeniyle yollar kapanmak üzere, ekipler yoğun gayret sarf ediyor. D-765 karayolunun Ilgaz Dağı geçişinde sis ve kar erişimi negatif etkiliyor. Görüş mesafesi 70 metreye kadar düştüğü deklarasyonluyor.

Türkiye’de günlerdir beklenen kar yağışı, geniş bir alanda başladı. İstanbul-Ankara yolunun geçtiği Bolu Dağı’nda yoğun kar yağışı var.

Doğan Haber Ajansı, dağa tırmanan D-100 karayolu İstanbul-Ankara doğrultusunun Bolu Dağı geçişinde kar yağışı nedeniyle TIR’ların geçişine müsaade edilmediğini bildiiryor. TIR’lar TEM Otobanı’na yönlendiriliyor.

Aa ise, yoğun kar nedeniyle erişimde ara ara aksaklık yaşandığını aktarıyor.

Viyadüklerde kayan veya makaslayan TIR’lar, trafiği aksatıyor.

Karayolları ekipleri, yolların açık tutulması için ara vermeden çaba sarfediyor.

son-dakika-turkiye-kar-altinda

İSTANBUL’DA YÜKSEK KESİMLERE KAR YAĞDI

İstanbul’da bir gün evvel gündüz ve akşam tesirli olan sağanak, gece saatlerinde Kartal, Pendik, Sultanbeyli ve Çekmeköy kazalarının yüksek kesimlerinde yerini kar ve karla karışık yağmura bıraktı. Kimi araçlar ve hanelerin çatıları beyaza büründü.

Aa, kar yağışının bilhassa hava sıcaklığının sıfır dereceye kadar düştüğü Kartal Yakacık ve Aydos Ormanı civarında tesirini sürdürdüğünü bildiriyor.

son-dakika-istanbul-da-kar-yagisi-basladi

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), bu sabah birçok seferi iptal etti. Yapılmayacak seferler şunlar: 07.00 Yenikapı-Bandırma, 07:50 Kadıköy-Yenikapı-Bursa, 08:30 Bursa-Armutlu-Armutlu-Yenikapı-Kadıköy, 09:30 Bandırma-Yenikapı-Bostancı.

BUDO ise 08.00, 09.00 ve 11.00 saatlerindeki Bursa (Mudanya)-İstanbul (Eminönü/Sirkeci), 08.30, 10.45 ve 12.30 saatlerindeki İstanbul (Eminönü/Sirkeci)-Bursa (Mudanya) seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Ayrı olarak saat 08.30 Bursa (Mudanya)-İstanbul (Büyükçekmece), 09.00 Bursa (Mudanya)-Armutlu (İhlas), 09.30 Armutlu (İhlas)-İstanbul (Eminönü/Sirkeci) ve 10.30 İstanbul (Büyükçekmece)-Bursa (Mudanya) seferleri de yapılamayacak.

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin