“Kendi adayıyla seçime giren tek partiyiz”

0
85
SPSP

“Kendi adayıyla seçime giren tek partiyiz”

SP Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Fetullah Bülbül, Saadet Partisi’nin (SP) Türkiye partisi olduğunu söyleyerek, “Doğusunda batısında, kuzeyinde güneyinde bin 389 seçim bölgesinde kendi partisi ve adayıyla seçime giren tek partiyiz. Saadet Partisi Türkiye’nin mayasıdır” dedi.

SP Sultanbeyli İlçe Başkanlığı tarafından yemekli bir istişare programı düzenlendi. SP Sultanbeyli İlçe Başkanı Ercan Turan’ın yaptığı selamlama konuşmasının ardından SP Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Fetullah Bülbül konuştu. “Sultanbeyli kendilerini yönetecek bir seçim sathına girmiştir” diyen Bülbül, “Biz ne milletvekili ne de Cumhurbaşkanı seçiyoruz. Rakipler şahsidir. Başta Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin olmak üzere tüm adaylara başarılar diliyorum. Tüm partilerin seçmenine hitap ediyoruz ve oy istiyoruz. İlçemizde değişmeyen gerçek önceki seçimlerde bizim kazanmamız ve diğer seçimlerde de ana muhalefet olmamızdır. Hiç kimseyi ayırt etmeden aile olarak görüp kucaklayacağız. Şu parti, bu parti ayrımı yapmadan yeniden milli görüşü Sultanbeyli’den inşa edeceğiz. Milli görüş ebediyete kadar var olacaktır” diye konuştu.
“Bayramlaşma Geleneğini SP Başlattı”
Saadet Partisi’nin Türkiye partisi olduğunu ifade eden Bülbül, SP’nin uzlaşı siyaseti izlediğine dikkat çekti. Bülbül sözlerini şöyle sürdürdü: “Doğusunda batısında, kuzeyinde güneyinde bin 389 seçim bölgesinde kendi partisi ve adayıyla seçime giren tek partidir. Saadet Partisi Türkiye’nin mayasıdır. Siyasi partiler arası bayramlaşma programını rahmetli Erbakan hocamız başlatmıştır. Bir parti diğer bir partiye gitmez. Şu parti bu partiye gitmez ancak bütün partilerin bayramlaşmak için ziyarete gittiği ve genel merkezinde ağırladığı tek bir parti vardır o da Saadet Partisi. Çünkü rahmetli Erbakan hoca bu talimatı verirken bayramda bir araya gelemezsek ne zaman bir araya geleceğiz demiştir. Saadet Partisi Türk’ün de, Laz’ın da Kürt’ün de, Alevi’nin de, Çerkez’inde en rahat bir biçimde kendi evi göreceği partidir.”

Bülbül daha sonra proje ve vaatlerini anlattı. Program, meclis üyesi adaylarının da yer aldığı toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından son buldu. Fetullah Bülbül

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin