İstanbullulara büyük müjde! Hepsi ücretsiz oluyor!

0
66

Milyonlarca İstanbullunun beklediği haber geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinde birçok konuda indirim ve ücretsiz olsun teklifleri kabul edilerek ilgili komisyonlara havale edildi.

Saraçhane’deki binada gerçekleşen meclis toplantısında, AK Parti ve CHPgrupları tarafından toplu ulaşım ve su fiyatında indirim teklifleri yapıldı.

BİRÇOK KONUDA İNDİRİM TEKLİFİ


85 TL’DEN 40 TL’YE İNİYOR

AK Parti grubu öncelikle nisan ayındaki toplantıda tartışma konusu yapılan öğrencilerin aylık mavi kart indirimini gündeme getirdi. Bu amaçla, İstanbul genelinde öğrenim gören öğrencileri desteklemek ve toplu taşımayı teşvik etmek amacıyla 85 lira olan öğrenci aylık mavi kart ücretinin 40 liraya düşürülmesi için teklifte bulunuldu.

TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ TEKLİFİ

Ardından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile 15 ile 16 Haziran tarihlerinde yapılacak Yüksek Öğretim Kurumu sınavlar görecek öğrencilerle 14 -20 – 21- 28 Temmuz gerçekleştirilecek Kamu Personeli Sınavlarına gireceklerin de tüm toplu araçlarıyla ücretsiz seyahat etmeleri teklifi yapıldı.

25 ve 26 Mayıs tarihleri arasında yapılacak Açık Öğretim Sınavlarına girecek öğrenci ve görevlilerin de sınav yerlerine ulaşımının ücretsiz sağlamaları önerisinde gündeme getirildi. 1 Haziran’da gerçekleşecek Lise Geçiş Sınavı’na girecek olan öğrencilerle bu sınavda görev alacak kişilerinde ücretsiz toplu ulaşım hizmetlerinden faydalanmaları teklifi yapıldı.

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin