Kıvanç’a Büyük Kazık!

0
93
kivanca-buyuk-kazik

Kıvanç Tatlıtuğ, kendisinden tahsil ettiği vergi borçlarını yatırmayarak 3.5 milyon liralık zarara uğrattığı muhasebecisi ile başı derde girdi.

Tanınmış kişi oyuncu ve model Kıvanç Tatlıtuğ’a 29 Eylül’de yüklü miktarda vergi cezası geldi.

Vergisini düzenli ödemesine karşın anapara ve getirisiyle 3.5 milyon liraya yakın borcu olduğunu öğrenen Tatlıtuğ şoke oldu ve o dönem çalıştığı muhasebecisinin peşine düştü. Erdal D.’ye erişemeyen Tatlıtuğ, savcılığa müracaat etti.

Tatlıtuğ’un avukatı tarafından savcılığa verilen arzuhalde, Erdal D.’nin tanınmış oyuncuyu nasıl dolandırdığı anlatıldı. İddiaya göre; Tatlıtuğ, muhasebecisi Erdal D.’yle vergi kaydı açılması, vergi defterlerinin ve muhasebesinin tutulması, yapacağı sözleşmeler için adli, mali ve eğitimsel danışmanlık yapması ile ilgili anlaşmaya vardı. Tatlıtuğ, muhasebecisine aldığı hizmetler ve vergi borçlarını yatırması için değişik tarihlerde yüklü miktarda paralar yatırdı. Aldığı paralar sonrası muhasebeci, faturaları kestiğini ve Tatlıtuğ’un vergi defterine kaydettiğini beyan etti. Ancak yeniden iddiaya göre Erdal D., aldığı paraların tamamını yatırmayarak, himayesinde tuttu.

Vergi cezasıyla dolandırıldığını anlayan ünlü oyuncu, muhasebecisinin farklı tarihlerde aldığı paraları yatırmayarak kendisini 3.5 milyon lira zarara uğrattığını belirtti.

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin