Dünya’da En Pahalı Gelinlikler

0
65
gelinlik-manset

Tanınmış kişiler izdivaç ettiği vakit hiç bir harcamadan kaçmadıklarını hepimiz anladık. Gelinlik ile ilgili da hiç para hudutları yoktur.

Dantel işlemeli, üzerinde değerli taşlarla süslü gelinlikler gibi dünyanın en pahalı 10 gelinliğini sizler için listeliyoruz.

8. Nicole Richie’nin Gelinliği

2010 seneninde rock yıldızı Joel Madden ile dünya evine giren Nicole Richie, Marchesa tarafından tasarlanan bu gelinlik, 100 metreden fazla kumaş harcanarak yapılmıştır. Gelinliğin ücreti 20 Bin Dolardır.

nicole-richeni

7. Chelsea Clinton’ın Gelinliği

Clinton ailesi belki gelinliği çok para harcamamış olabilirler ancak 3 Milyon Dolar değerinde bir merasim hazırlamıştır. Vera Wang tasarımı, belinde gümüş bir kemer bulunan bu sade gelinliğe 32 Bin Dolar ödemişler.

chelsea-clintonin

6. Kim Zolciak’ın Gelinliği

Beverly Hills Baracci moda evinin tasarımı olan bu gelinlikte, dantel işlemeleri, boncukların ve üzerindeki Swarovski taşlar sayesinde ücreti 58 Bin Dolar civarındadır. Bu işlemeler sayesinde gelinlik takriben 15 kilogram ağırlığı vardır.

kim-zolziackin

5. Madonna’nın Gelinliği

Stella McCartney tarafından tasarlanan bu gelinlik, Madonna’nın tasarımcısı ile özden olmasından dolayı oldukça büyük bir indirimi vardır. Madonna’ya yaklaşık 80 Bin Dolar ödemiştir.

madonna

4. Victoria Beckham’ın Gelinliği

1999 seneninde izdivaç eden Victoria Beckham, Vera Wang isimli tasarımcı tarafından dizayn edilen bu gelinlik için 100 Bin Dolar ödemiştir.

victoria-beckham

3. Prenses Diana’nın Gelinliği

David ve Elizabeth Emanuel tarafından Prenses Diana için, 1981 seneninde efsanevi bir gelinlik tasarladılar. İpek kumaş üzerine 1000’den fazla inci işlenerek yapılmış bu gelinliğin 150 Bin Dolar ücreti vardır.

prenses-diananin

2. Kim Kardashian’ın Gelinliği

Vücudunun belli bir bölgesiyle, ismini dünyaya duyuran Kim Kardashian, geçen yıllarda şarkıcı ve yapımcı Kanye West ile dünya evine girdiler. Kim Kardashian Givenchy marka gelinliğe 400 Bin Dolar ödemiştir.

kim-kardashian

1. Vera Wang Tasarımı Tavuskuşu Gelinliği

Şimdiye kadar yapılmış en eşsiz gelinlik modelidir. 2009 seneninde tam 2009 erkek tavuskuşu tüyünden yapılan bu gelinlik, Jennifer Lopez’in giyeceği konuşulmaktaydı. Ancak o düğün hiç bir vakit yapılmadı. Gelinliğin ücreti 1.5 Milyon Dolar.

vera-wang

 

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin