Yılın Son Nikahı

0
79
yilin-son-nikahi

Ekranların sevilen oyuncularından Şevket Çoruh, 4 senedir birlikte olduğu Özge Turna ile 2017’nin son saatlerinde evlendi.

Kanal D’de yayınlanan Arka Sokaklar dizisinin ‘Mesut Komiser’i Şevket Çoruh, Özge Turna ile nikah masasına oturdu.

Sade bir nikahla izdivaç eden tanınmış kişi çift, 2018 seneye evli girmiş oldu.

ŞEVKET ÇORUH KİMDİR?

Şevket Çoruh, 30 Haziran 1973 tarihinde İstanbul’da, terzi bir anne ile sürücü bir babanın tek çocuğu olarak doğmuştur. Babası Selami bey Üsküdar-Kadıköy hattında dolmuş şoförlüğü yapmaktaydı.

14 yaşından 24 yaşına kadar İstanbul Maltepe’de büyümüştür. Aslen Artvin’lidir. Ailesi 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı nihayetinde Ardanuç’un Anaçlı köyünden İstanbul’a göç etmiş ve 1973 seneninde istimlak edilerek bugün Ömerli Barajı suları altında kalmış olan Muratlı köyüne yerleşmiştir. İlk ve orta öğrenimini Üsküdar’da Taşmektep İlkokulu’nda, lise öğrenimini ise Kartal Anadolu Lisesi’nde bitirmiştir. Liseden sonra girdiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı.

1989 seneninden beri çeşitli tiyatro oyunlarında rol aldı. 12 senedir Arka Sokaklar dizisinde oynayan Şevket Çoruh bu arada Kadıköy’de yer alan kurucusu olduğu Baba Sahne’de oyunculuk yapıyor.

sseed

ÖZGE TURNA KİMDİR?

Özge Turna, medya ve iletişim sektörünün tanınan isimlerinden biri. İnstagram hesabı kilitli olan Özge Turna’nın linkedin sayfasına baktığımız zaman ise bazı bilgilere ulaşıyoruz.

Star Tv’de program editörü olan Özge Turna ile Şevket Çoruh 4 yıldır birlikteydi.

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin