Canan Karatay’ın Zor Anları

0
57
Canan Karatay'ın zor anları

Canan Karatay, katıldığı canlı yayında sunucunun “Sizi tenkit eden doktorların hepsi yanlış, bir tek siz mi doğrusunuz?” sualiyle karşı karşıya kaldı.  

Sıhhat ile ilgili bir hayli reaksiyon çeken izahlarıyla gündemden düşmeyen, hem de ile ilgili suç ilanında bulunulan Prof. Dr. Canan Karatay, katıldığı bir televizyon kanalının canlı yayınında hiç beklemedik bir sualle karşı karşıya kaldı.

“BİR TEK SİZ Mİ DOĞRUSUNUZ?”

Prof. Dr. Canan Karatay, Habertürk TV’de Kübra Par’ın sunduğu ‘Açık ve Net’ programına katıldı. Sıhhat ile ilgili tartışılan izahlarına imza atan Canan Karatay’a Kübra Par’dan enteresan bir sual geldi. Kübra Par, kolesterol konusunda Karatay’a “Sizi tenkit eden doktorların hepsi yanlış, bir tek siz mi doğrusunuz?” sorusunu sordu.

“BEN ÖYLE BİR ŞEY SÖYLEMİYORUM”

Bu soru karşısında afallayan olan Karatay şu ifadelerle cevap verdi: “Ben öyle bir şey söylemiyorum. Yalnız kolesterol yüksekliğinin yararlı olduğunu söylüyorum. İlmi olarak da bu gösterilmiş. Kardiyolog Dr. Murat Kınıkoğlu’na da sesleniyorum, asal kalp krizinin sebebi şeker ve trans yağlardır. Bitmedi, lafım bitmedi. Yüksek kolesterollü kadınlar ve erkekler uzun yaşıyor. Kolesterol bütün hücrelerin yapısında vardır. Kalp krizi geçiren kişilerin yarısının kolesterolü düşüktür. Damar tıkanıklığı olmayan hastalarımızın da yarısının kolesterolü yüksektir.”

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin