Yayıncı Kuruluş Değişti

0
71
yayinci-kurulus-degisti

Süper Lig’in yayıncı kuruluşu Katarlı beIN Sports, Şampiyonlar Ligi için tertip eden ihaleyi de kazanarak 2018-2021 sezonlarının yayıncı kuruluşu oldu.

Şampiyonlar Ligi’nin Türkiye’deki yayıncı kuruluşu yeniden değişti. Evvelki dönemde TRT ve Tivibu arasında ortaklaşa yayınlanan mücadeleler, gelecek sezondan itibaren beIN Sports ile izleyiciyle buluşacak. Mücadelelerin şifreli olup olmayacağı ise daha belli değil.

Şampiyonlar Liginin yeni yayıncısı belli oldu! beIN Sports Şampiyonlar Ligi, 2018-2021 sezonlarının yeni yayıncısı oldu…

Tivibu Spor’un UEFA ile yaptığı anlaşma bu sezon sonu itibarıyla bitiyordu. UEFA bu yüzden 2018-19 sezonundan itibaren üç sezonluk yeni yayın dönemi ihalesi tertip etti.

İHALEDE FAVORİ BEINSPORTS’TU

Türkiye’deki yayın haklarını kapsayan ihaleyi Süper Lig ve TFF 1. Lig’i de yayımlayan beIN Sports kazandı. Digiturk’ü satın aldıktan sonra büyük yatırımlar yapan beIN Sports ihale için favori gösteriliyordu.

UEFA yayın haklarını tek bir paket olarak veriyor. İhaleyi kazanan platform, yalnızca canlı TV yayınlarını değil, özetleri, turnuvaya özel video görüntüleri ve internet haklarını da satın almış oluyor.

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin