Twitter Bir Özellik Daha Getiriyor

0
99
twitter-bir-ozellik-daha-getiriyor

Sosyal medya devi Twitter, geçtiğimiz ay ‘sonra oku’ özelliğinini devreye soktu.  

Twitter geçtiğimiz ay ‘sonra oku’ özelliği üzerinde çalışmaya başladığını izah etmişti. Şimdi ise şirket, özelliğin isminin ‘Bookmarks’ olacağını izah ederek tecrübeler yaptıklarını söyledi.

Şirkette çalışan Tina Koyama‘nın attığı tweetler ile halka duyurulmuş oldu. Koyama, Bookmarks özelliğinin nasıl görüneceğine ve kullanılacağına değin birkaç değişik tasarım yapıldığını ve tecrübe edeceğini izah etti. Twitter’ın gösterdiklerinden yola çıkarak, ‘sonra oku’ aracının tweet’lerin sağ köşesine yerleştirilmesi olası görünüyor. Ayrı olarak, mobil uygulamada sol tarafta açılan, ‘Listeler’ ve ‘Anlar’ özelliklerinin olduğu menüde görülecek.

Sonra okumak üzere kaydettiğiniz tweet’lere tıpkı listeler ve anlara ulaştığınız gibi profil sayfanızdaki menüden ulaşabileceksiniz. Bugün, bir tweet’i sonra okumak üzere kaydetmek istiyorsak çoklukla tweet’i beğeniyoruz. Lakin bu özelliğin asıl emeli tweet’i atan kişiye “Ben bu tweet’i beğendim.” iletisi vermek. Bu yüzden Bookmarks özelliği karşı tarafla etkileşime girmeden bilgi edinmek açısından yararlı olabilir.

YALNIZCA SİZ GÖREBİLECEKSİNİZ

Koyama, “Sonra okumak istediğiniz tweet’leri yalnızca siz görebileceksiniz. Lakin şayet isterseniz daha sonra Twitter’da paylaşma olanağınız da olacak.” diye konuştu. Hızla akan anasayfaları düşününce Twitter gibi bir platformda daha sonra okuma özelliği olması çok yararlı olur gibi görünüyor.

Son çeyrek itibarıyla Twitter’ın aylık aktif kullanıcı sayısının 330 milyon olduğu izah etti. Sayının geçtiğimiz seneye oranla yüzde dört yükseldiği görülüyor ancak şirket bir takım çeyreklerde kullanıcı sayısını hiç artıramamıştı hem de kullanıcı sayısı azalmıştı.

Bookmarks  vb. gibi özellikler ilave etmek Twitter’ın daha yararlı ve daha sık kullanılmasını sağlayabilir.

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin