SAMSUN SALIPAZARI İLÇE EMNİYETTEN DEVAM EDEN ÖRNEK PROJE

0
82
salıpazarıtatılkarne

SAMSUN SALIPAZARI İLÇE EMNİYETTEN DEVAM EDEN ÖRNEK PROJE
9 Eylül 2019 tarihinde başlayan 2019/2020 Eğitim Öğretim yılı birinci dönemi 17 Ocak 2020 tarihinde karnelerin verilmesiyle sona erdi.
Bu dönem içerisinde Salıpazarı İlçe Emniyet Amirliği’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği personelince ilçede faaliyet gösteren Anaokulu, ilk ve orta öğretim okullarında 2,7 ve 9. Sınıf öğrencilerine yönelik yedi okulda 285 öğrenciye Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında eğitim verildi. 3-17 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik uygulamaya alınan Trafik Dedektifleri Projesi’yle geleceğin sürücü adaylarını, trafik kurallarını tam anlamıyla bilen ve bu konuda sorumluluk alan bireylere dönüştürmek hedefleniyor.
Ayrıca eğitime erişimin büyük çoğunlukla taşımalı sistemle sağlandığı ilçede her ay periyodik olarak düzenlenen eğitimlerde 42 okul servis şoförüne Okul Servis Şoförlerinin Güvenli Sürücülük Farkındalığının Artırılmasına yönelik bilgilendirme yapıldı. Okul servis araçlarının karışabileceği kazaların önüne geçmek ve eğitime ulaşımı daha güvenli bir hale getirebilmek için yapılan denetimlerde 94 Okul Servis aracı ve şoförü denetlendi.
İlçe Emniyet Amirliği yetkilileri 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak olan 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılının ikinci döneminde de Okul idareleri, öğrenci ve şoförlerle sürekli iletişim halinde bulunarak eğitim ve denetim faaliyetleri artırılarak devam edeceğini belirtip, öğretmen, öğrenci ve şoförlere bu yarıyıl tatilinde iyi istirahatler dileyerek, gelecek dönemin huzurlu, güvenli ve başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin