65 YAŞ ÜZERİ 1 HAFTA SONRA YENİDEN SOKAKTAYDI

0
25
seymadogucu65yas

Korona virüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlara 6 saatliğine sokağa çıkma izni verildi. Saat 12.00’de başlayan izinle 65 yaş ve üzeri vatandaşlar sokağa çıktı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağının detaylarını paylaşmıştı. Meteorolojik verilere göre 17 Mayıs pazar günü hava sıcaklıklarının yüksek seyredeceğinin değerlendirilmesi üzerine 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkma saatleri değiştirilerek 12.00-18.00 saatleri arası olarak belirlenmişti.

SANCAKTEPE SOSYAL MESAFE VE MASKE KURALINA UYDU !
Sancaktepe Belediye Başkanı DÖĞÜCÜ ”Sokağa çıkma izni ile yürüyüş yapmak ve güzel havanın tadını çıkarmak için dışarı çıkan 65 yaş üstü komşularımızın keyfi yerinde.
Bizler de tedbirleri alarak dışarı çıktıkları için büyüklerimize teşekkür edip çiçek takdim ettik. Allah onları başımızdan eksik etmesin.”dedi.
6 saatliğine sokağa çıkma izni verilen 65 yaş ve üzeri vatandaşlar saat 12.00 gibi sokağa çıkmaya başladı. Sancaktepe’de 65 yaş ve üstü vatandaşlardan kimi park ve yol kenarlarında bulunan çimlerde yürüyüş yaparken,kimi de oturarak güzel havanın tadını çıkardı. Sokağa çıkan vatandaşların maske taktıkları ve sosyal mesafe kuralına uyduğu görüldü. #sancaktepe #65yaş #koronavirüs

CEVAP VERİN

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin