Bizi Takip Edin!

Haberler

“Sağlık İçin Hepimiz İçin” Sloganı ile Denetimler Yapıldı!

Editör

İçişleri Bakanlığının Genelgesi doğrultusunda, COVID 19 tedbirleri kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Sancaktepe’de de “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganı ile eş zamanlı olarak denetimler yapıldı.

Sancaktepe Kaymakamlığı tarafından oluşturulan denetim ekiplerince; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, ticari taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar ve bilumum yaşam alanları denetleniyor. 6 ağustos Perşembe günü yapılan denetimlere; Sancaktepe Kaymakam Vekili Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı ERTAŞ, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcıları Nurettin BUYRUK, Ümit ŞAHİN ve Ahmet YILMAZ, İlçe Emniyet Müdürü Veli ŞENGÜL , İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mete GÜNGÖR, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Miraç HACIALİOĞLU, Zabıta Müdürü Şahin İNCE ile denetim ekipleri katıldı.

Denetimler kapsamında temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarının yanı sıra her bir iş kolu için belirlenen kural ve tedbirler, ekipler tarafından kontrol edildi. Denetim gerçekleştiren ekipler, her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.) ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşturuldu.

İlçemizde tam zamanlı olarak gerçekleştirilen denetimlere katılan Sancaktepe Kaymakam Vekili Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı ERTAŞ; vatandaşlarımızı maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda tedbirli olmaya davet etti. 

Kaymakam Vekili İsmail Hakkı ERTAŞ, maskesini nizami şekilde takmayanlar ve sosyal mesafe kuralına uymayanları uyarırken; esnaf ve vatandaşlarımızla maske, sosyal mesafe, hijyen ve alınan tedbirler konusunda sohbet ederek, konunun hayati önemini vurguladı. Kaymakam Vekili ERTAŞ, aynı zamanda Sancaktepe halkına hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti. Denetim ekiplerimizce, yeni nesil koronavirüs (covid-19) önlemlerini ilişkin, işletmeler tedbirli olunması hususunda bilgilendirildi. 

Continue Reading
Reklam
Yorum Yapmak İçin Tıklayın!

Yorum Yapın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir